Genel

Futbol: Oyun Zekası

canlı maç izle

Bireysel olarak futbolcunun oyun zekası takım oyunu için çok önemlidir.

En büyük oyun zekasını taşıyan futbolcu bana göre Messi’dir.

Gerçek bir futbol adamı Messi Futbolu zekasıyla oynayan ,fiziksel anlamda ayaklarını iyi kullanan futbolcu diyerek tanımlanabilir.
Futbol: Bütün spor dallarının en başında gelen canlı maç izlerken en çok duyguyu heyecanlı izleyiciye veren daldır.
Bütün spor dallarında da olduğu gibi fiziksel gereksinim, oyunculuğun en ana ön şartıdır. Fakat, belirli bir fiziksel gücün olması, iyi bir oyuncu olmaya yetebilir mi sorusuna verilecek cevap tabi ki hayırdır. Teknik özellik, fiziksel yeterlilik seviyesi oyun zekası gibi beceriler ön planda olması gereken argümanlardır.

Futbolun her gün yeniden yenilenen tekniği, taktiği, zekası, stratejik varyasyonları gelecekte daha yüksek oyun zekasına sahip oyuncuları yaratacaktır.

justin tvTıpkı güncel yaşamın içinde gördüğümüz, oyun stilleri gün geçtikce değişmekte taktiklerin kilidinin rakip takım farklı strajedilerle oyunu domine etmeye çalışmaktadır.
En güzel örneklerden biri de Alex De Souza’nın oyun zekasıyla takımı ayaklarıyla hükmetmesi gibi oyun zekası takım oyuna güzel yetenekler çözüm yolları fırsatlar sunabilmektedir. Messi ve Alex De Souza’ya benzer örnekleri çoğaltabiliriz. Hakan Şükür, Tanju Çolak gibi sahip olduğu oyun zekası ve yeteneğe sahip, Dünya çapında hiçbir futbolcu onun eline su dökemez, yanına bile yaklaşamazdı diyebileceğimiz beğendiğimiz futbolcular.

Oyuncuları mevki olarak gözetmeksizin kalecisinden forvetine defasından orta saha oyuncusuna kadar bütün oyuncuların oyun zekası skoru değiştirebilecek zeka dolu kilit bir pasla oyunun kaderini değiştirebilir. Canlı maç izlemenin tadını bu pozisyonlarla çıkarıyoruz. Justin tv farkımızla da doyasıya futbol izleyebiliyorsunuz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s