Genel

Türk Futbolu

Türkiye de ki oynanan futbol hakkında bir makale yazmak istedim. Benim yazım takımlarla ilgili değil. Türkiye de futbol ve Süper Lig hakkında makale paylaşacağım. Yapılan karşılaşmalara bakıldığında bazıları futbolu doyma noktasında bazıları şaibeli bazıları ise hakemlerin yaptığı isteyerek yada baskı altında verilmiş olan yanlış kararlarla sonuca ulaşan istemediğimiz türden maçlardır. Günümüzün en çok alaka duyulan ve en çok para piyasasının döndüğü spor dalının futbol olduğunu hepimiz biliyoruz. Dünyanın en çok izlenen spor dalı ayrıca futbol. Lakin bütün dünya ligleri ve özellikle Avrupa liglerinde oynanan maçlarla bizim ligimizde oynanan maçlar arasında neden bu kadar kalite ve marka değeri uçurumu var. Kim bunun sorumlusu yoksa biz mi yeterince futbola ilgi göstermiyor muyuz.

Justin tv

Bence bunun sorumlusu bizleriz yani futbolu seven aslında futbolu seviyor olarak bilinen fakat futbolun içinde başka şeyler arayan kişiler. Bizler takımlara ve takımlara gelen oyunculara o kadar yüksek ilgi ve alaka duyuyor ki oyuncular ve yöneticiler hiçbir zaman  taraftarın onlara olan desteğini keseceğini aklına bile getirmiyor. Ama en ufak yanlış veya hatada yapılan ve uygulanan tepkiler oyuncular ve yönetim grubundaki kişilere olan güvensizliği ortaya çıkarıyor ve bu güvensizlik oyuncuların ülkemizde kalmasını ve ülkemizin futbolda ilerlememesini sağlıyor.Durum böyle olunca ne ülke kalkınıyor ne de takımlarımız ülke dışında yapılan müsabakalarda başarılı  olabiliyor. Durumun nasıl düzeltileceğine gelirsek ilk önce yapmamız gereken şey takımımıza ve oyunculara kötü günlerde de yanında olup moral vermektir. Eğer ki biz bunları yapar takımımızın her zaman arkasında durursak onlarda bu emeğe karşın sahada elinde gelenin fazlasını yaparak bize ve bizim ülkemize kazandırır yeni unvan ve nitelikleri.

 

Maç yayınlarıNeden canlı maç izlerken doyasıya zevk almak varken tuttuğumuz takımı şarkılarla marşlarla coşarak izlemek varken şiddeti neden bu kadar futbolun için de benimsedik. Maç yayınlarını doyasıya izlemek varken şarkılarla marşlarla heyecanı yaşamak varken küfürlerle serzenişler takımımıza destekten yoksun bir taraftar haline geldik. Bu saydığım kötü betimlemelere kimler sebep oluyorsa futbolu güzelleştirmeyi bilmeli.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s